DJ Cmeen / funky techno, groovy techno, old school techno /

Rodné jméno: Michal Diviš
DJ-ské jméno: Cmeen
Narozen: 22. 7. 1976
Style: funky techno, groovy techno, old school techno


Šumperský DJ CMEEN začínal v roce 1993 asi jako většina českých DJ´s pouštěním CD na diskotékách. I přes to se začíná více podrobněji zajímat o u nás, tehdy málo dostupnou elektronickou muziku.

V roce 1996 se mu do rukou dostává videozáznam setu CARLA COXE. Kouzlo gramofonů a vinylů ho učarovalo natolik, že následující rok začíná kupovat první vinyly a učí se jako samouk mixovat na dnes již historických, jemu darovaných, gramofonech Lenco. V témže roce vyráží na svou první party s MARCEM ZAFFARANEM do dnes už legendárního pardubického L-ka.

V roce 1998, okouzlen mixováním si kupuje gramofony Technics. Ve stejné době ve foyer šumperského kulturáku se začínají pořádat první HOUSE PARTY a tím i první příležitost představit se před publikem po boku známých olomouckých DJ´s CORDY a ESTEZE. Zatím hraje převážně House a Tech-House. Ve stejném roce se seznamuje s Mirkem Pakrem alias DJ ENTER THE K., který mu nabízí působení v agentuře MORAVIAN TECHNO, kde působila také DJ-ka MISS RENNY a dostává příležitost ke hraní především na střední a jižní Moravě a v této době začíná hrát techno.

Zhruba v polovině roku 1998 startuje v Šumperku série 4 dílů parties pod názvem RED WOLF HOUSE PARTY, na kterých se stává rezidentem po boku takových jmen jako jsou AIFFEL, SKIPWORKER nebo ELEKTROMAJK. Po ukončení těchto parties se na šumpersku objevuje další akce – PARTY IN HOUSE, kde opět dostává rezidenturu a spolupodílí se na organizování těchto večerů. PARTY IN HOUSE má několik úspěšných poktračování, na kterých hraje vedle známých DJ´s TRÁVA, AIFFEL, CHRIS SADLER nebo ORBITH.

V roce 2000 se agentura MORAVIAN TECHNO rozpadá a CMEEN se stává DJ na volné noze. Následující rok končí i série akcí PARTY IN HOUSE.

CMEEN hraje převážně na malých klubových akcích na šumpersku. Ve stejné době vznikají další 4 úspěšné díly nové akce s názvem RADIUS. Na těchto parties se objevuje po boku takových jmen jako jsou TOKY, DAHO & GINGER, ORBITH, KAISERSOZE nebo německý DJ MIKE T. Bohužel po skončení této série se na šumpersku typ takových akcí vytrácí.

Kolem roku 2003 se v Šumperku začíná budovat MUSIC BAR KOTELNA a následující rok v tomto klubu dostává nabídku na rezidenci a tvoří důležitou část produkčního a technického týmu. V klubu KOTELNA si zahrál třeba s DJ-kou LUCCOU, DJ TRÁVOU nebo ROMANEM HYDEM.

V létě 2004 hraje v Olomouci na festivalu SOLAR. Asi po roce výborného fungování klubu KOTELNA CMEEN spolu s produkčním týmem, po neshodách s majitelem odchází. Posléze se objevuje v ostravském klubu FABRIC na akci 3G a na akcích WARM UP PARTY k akci APOKALYPSA.

V červnu 2007 si zahrál na hlavní stagi nejoblíbenější české halové akce APOKALYPSA.

CMEEN hraje funky a groovy techno, ale preferuje i styl klasického techna.

Kluby ve kterých hrál:
BARUMBA (Olomouc), PERPETUM (Brno), 7. NEBE (Brno), ATOMIC (Pardubice), STOUN (Frýdek Místek)

DJ´s se kterými hrál:
IGOR PATAKI, AGENT, PAVEL KREJDL, LEO LYCRA, PIETRO, JERRY, MICHAEL BURIAN, DŽEJÁR, MÍŠA SALAČOVÁ, LAYDEE JANE, BENCO (SK), LUKE SUN (DE), JEL FORD (UK), JAY DENHAM (USA), STANNY FRANSSEN (BG), JOEL MULL (SWE), IAN VOID (UK), MONIKA KRUSE (GER), CHRISTIAN FISCHER (GER) + DJ MURPHY (BRAS), OGI (HR)

Oblíbení DJ´s a producenti:
ADAM BEYER, JOEL MULL, HARDCELL, CARI LEKEBUSCH, JOHAN BACTO, HERTZ, MHONOLINK, STANNY FRANSSEN, TOM HADES, MISJAH, MARCO BAILEY, REDHEAD, DANILLO VIGORITO, GAETANO PARISIO, RINNO CERRONE, UMEK, VALENTINO KANZYANI, CHRISTIAN SMITH, JOHN SELWAY


Starší termíny:

22.1.2010 | BOOM!!! special 1992-2002 techno edition | Suteren Lounge Šumperk

Daho,Espozito,Kredenc

14.11.2009 | 4 x 2 | Rafanda Zábřeh

Wentoline,Faks (4 gramo + 2 mixy)

16.10.2009 | DJ LOUTKA NIGHT | Suteren Lounge Šumperk

Loutka,Cmeen,Gregor

25.7.2009 | SUMMER DANCE V | Javorník - STODOLA

BonTrip - Bon Finix & Tripmain, Cmeen Barmanská show

24.7.2009 | CONNECTION open air | Ranč Bratrušov u Šumperka

Chris Sadler, Bon Finix, Michael Digbeeat, Gregor, Cmeen, P.S.

aktuální termíny

Nejsou vloženy.


starší termíny

Cmeen | 22.1.2010

BOOM!!! special 1992-2002 techno edition

Suteren Lounge Šumperk
Daho,Espozito,Kredenc

Cmeen | 14.11.2009

4 x 2

Rafanda Zábřeh
Wentoline,Faks (4 gramo + 2 mixy)

Cmeen | 16.10.2009

DJ LOUTKA NIGHT

Suteren Lounge Šumperk
Loutka,Cmeen,Gregor

Cmeen | 25.7.2009

SUMMER DANCE V

Javorník - STODOLA
BonTrip - Bon Finix & Tripmain, Cmeen Barmanská show

Cmeen | 24.7.2009

CONNECTION open air

Ranč Bratrušov u Šumperka
Chris Sadler, Bon Finix, Michael Digbeeat, Gregor, Cmeen, P.S.